Henkilöstön yhteystiedot

Puhelinvaihteemme palvelee arkisin 9-16:
020 757 5000

Sähköpostiosoitteemme ovat muotoa: etunimi.sukunimi@hengitysliitto.fi

Postiosoitteemme on:
Oltermannintie 8
PL 40, 00621 Helsinki

Aiheeseen liittyviä sisältöjä

Järjestöpalvelut

mervi puolanne

Mervi Puolanne
Järjestöjohtaja
040 588 2782
mervi.puolanne@hengitysliitto.fi

marja meltti

Marja Meltti
Toimistosihteeri, jäsenasiat
040 755 5126
marja.meltti@hengitysliitto.fi

eeva palmroos

Eeva Palmroos
Järjestöpäällikkö, Etelä-Suomen alue ja Etelä-Kymen, Imatran Seudun, Kymi-Karhulan, Lappeenrannan Seudun ja Parikkalan Seudun Hengitysyhdistykset.
040 520 5475
eeva.palmroos@hengitysliitto.fi

helena narkilahti

Helena Narkilahti
Järjestöasiantuntija, Itä-Suomen alue
0400 558 416
helena.narkilahti@hengitysliitto.fi

Graanintie 5, 50190 Mikkeli

hanna leena karkkainen yhteystiedot

Hanna-Leena Kärkkäinen
Järjestöasiantuntija, Länsi-Suomen alue
050 561 8390
hanna-leena.karkkainen@hengitysliitto.fi

Yliopistonkatu 56, 5 krs. 33100 Tampere

päivi suuniittu

Päivi Suuniittu
Järjestöasiantuntija, Pohjois-Suomen alue
040 670 4870
paivi.suuniittu@hengitysliitto.fi

Kasarmintie 13 A 105, 90130 Oulu

satu mustonen

Satu Mustonen
Erityisasiantuntija
040 669 2096
satu.mustonen@hengitysliitto.fi

Marika Kiikala-Siuko

Marika Kiikala-Siuko
Asiantuntija, harvinaiset keuhkosairaudet
050 539 3071
marika.kiikala-siuko@hengitysliitto.fi

Yliopistonkatu 56, 5 krs. 33100 Tampere

Veera Farin

Veera Farin
Asiantuntija, liikunta
044 407 7020
veera.farin@hengitysliitto.fi

Yliopistonkatu 56, 5 krs. 33100 Tampere

Sisäilma- ja korjausneuvonta

Timo Kujala

Timo Kujala
Sisäilma- ja korjausneuvonnan päällikkö
040 733 6702
timo.kujala@hengitysliitto.fi

Kirsi Säkkinen

Kirsi Säkkinen
Asiantuntija, sisäilma
020 757 5181
(ma–to klo 9–13)
kirsi.sakkinen@hengitysliitto.fi

hanna kyrönviita

Hanna Kyrönviita
Korjausneuvoja
020 757 5181
(ma–to klo 9–13)
hanna.kyronviita@hengitysliitto.fi

sari mäki

Sari Mäki
Asiantuntija, sisäilma sekä vertais- ja vaikuttamistoiminta
040 669 2207
sari.maki@hengitysliitto.fi

pirkko moisio

Pirkko Moisio
Vertaistoiminnan koordinaattori, sisäilma
044 407 7054
pirkko.moisio@hengitysliitto.fi

Viestintä- ja varainhankinta

hanna salminen

Hanna Salminen
Viestintä- ja kehittämisjohtaja
040 641 6454
hanna.salminen@hengitysliitto.fi

Janne Elovirta

Janne Elovirta
Viestintäpäällikkö
040 354 5132
janne.elovirta@hengitysliitto.fi

janne haarala

Janne Haarala
Markkinoinnin ja liikunnan kehittäjä
050 522 4094
janne.haarala@hengitysliitto.fi

sampsa stormbom

Sampsa Stormbom
Viestinnän asiantuntija, sosiaalinen media ja jäsenviestintä
044 407 7049
sampsa.stormbom@hengitysliitto.fi

irmeli behm

Irmeli Behm
Järjestö- ja viestintäassistentti
040 531 5128
irmeli.behm@hengitysliitto.fi

Hallinto

markku hyttinen

Markku Hyttinen
Toiminnanjohtaja
040 516 3641
markku.hyttinen@hengitysliitto.fi

riitta turunen

Riitta Turunen
Hallinnon sihteeri
040 592 5101
riitta.turunen@hengitysliitto.fi

Nora Mustonen
Hallintopäällikkö
050 344 6694
nora.mustonen@hengitysliitto.fi

Hengitysliitto ry

Hengitysliitto ry:n muodostavat järjestötoiminnan toimintayksikkö, ammatillinen erityisoppilaitos Ammattiopisto Luovi ja ammatillista ja sosiaalista kuntoutusta tarjoava Sytyke.

Lue lisää Hengitysliitto ry:n verkkosivuilta.