Henkilöstön yhteystiedot

Puhelinvaihteemme palvelee arkisin 9-16:
020 757 5000

Sähköpostiosoitteemme ovat muotoa: etunimi.sukunimi@hengitysliitto.fi
Poistu postituslistalta: markkinointi@hengitysliitto.fi

Postiosoitteemme on:
Oltermannintie 8
PL 40, 00621 Helsinki

mervi puolanne

Mervi Puolanne
järjestöjohtaja
040 588 2782
mervi.puolanne@hengitysliitto.fi

marja meltti

Marja Meltti
toimistosihteeri, jäsenasiat
040 755 5126
marja.meltti@hengitysliitto.fi

Elina Salo-Orkamaa

Elina Salo-Orkamaa
järjestöpäällikkö, Etelä-Suomen alue ja Etelä-Kymen, Imatran Seudun ja Kymi-Karhulan Hengitysyhdistykset
044 407 7079
elina.salo-orkamaa@hengitysliitto.fi

helena narkilahti

Helena Narkilahti
järjestöasiantuntija, Itä-Suomen alue
0400 558 416
helena.narkilahti@hengitysliitto.fi

Graanintie 5, 50190 Mikkeli

hanna leena karkkainen yhteystiedot

Hanna-Leena Kärkkäinen
järjestöasiantuntija, Länsi-Suomen alue
050 561 8390
hanna-leena.karkkainen@hengitysliitto.fi

Yliopistonkatu 56, 5 krs. 33100 Tampere

päivi suuniittu

Päivi Suuniittu
järjestöasiantuntija, Pohjois-Suomen alue
040 670 4870
paivi.suuniittu@hengitysliitto.fi

Kasarmintie  A 308, 90130 Oulu

satu mustonen

Satu Mustonen
erityisasiantuntija
040 669 2096
satu.mustonen@hengitysliitto.fi

Marika Kiikala-Siuko

Marika Kiikala-Siuko
asiantuntija, harvinaiset keuhkosairaudet
050 539 3071
marika.kiikala-siuko@hengitysliitto.fi

Yliopistonkatu 56, 5 krs. 33100 Tampere

Veera Farin

Veera Farin
asiantuntija, liikunta
044 407 7020
veera.farin@hengitysliitto.fi

Yliopistonkatu 56, 5 krs. 33100 Tampere

Mika Nurminen
asiantuntija, liikunta
044 4077075
mika.nurminen@hengitysliitto.fi

Kiti Haukilahti
asiantuntija, Koronasta kuntoon -hanke
044 407 7052
kiti.haukilahti@hengitysliitto.fi

Eeva-Liisa Peltonen
kokemustoimija
eeva-liisa.peltonen@hengitysliitto.fi

Timo Kujala

Timo Kujala
sisäilma- ja korjausneuvonnan päällikkö
040 733 6702
timo.kujala@hengitysliitto.fi

Kirsi Säkkinen

Kirsi Säkkinen
asiantuntija, sisäilma
020 757 5181
(ma–to klo 9–15)
kirsi.sakkinen@hengitysliitto.fi

hanna kyrönviita

Hanna Kyrönviita
korjausneuvoja
020 757 5181
(ma–to klo 9–15)
hanna.kyronviita@hengitysliitto.fi

sari mäki

Sari Mäki
asiantuntija, sisäilma sekä vertais- ja vaikuttamistoiminta
040 669 2207
sari.maki@hengitysliitto.fi

pirkko moisio

Pirkko Moisio
vertaistoiminnan koordinaattori, sisäilma
044 407 7054
pirkko.moisio@hengitysliitto.fi

Matleena Aitasalo
asiantuntija, Työkykyä yhdessä -hanke
matleena.aitasalo@hengitysliitto.fi

hanna salminen

Hanna Salminen
viestintä- ja kehittämisjohtaja
040 641 6454
hanna.salminen@hengitysliitto.fi

Janne Elovirta

Janne Elovirta
viestintäpäällikkö
040 354 5132
janne.elovirta@hengitysliitto.fi

janne haarala

Janne Haarala
markkinoinnin ja liikunnan kehittäjä
050 522 4094
janne.haarala@hengitysliitto.fi

sampsa stormbom

Sampsa Stormbom
viestinnän asiantuntija, sosiaalinen media ja jäsenviestintä
044 407 7049
sampsa.stormbom@hengitysliitto.fi

Selina Kangas

Selina Kangas
viestinnän asiantuntija
044 407 7057
selina.kangas@hengitysliitto.fi

irmeli behm

Irmeli Behm
järjestö- ja viestintäassistentti
040 531 5128
irmeli.behm@hengitysliitto.fi

markku hyttinen

Markku Hyttinen
toiminnanjohtaja
040 516 3641
markku.hyttinen@hengitysliitto.fi

riitta turunen

Riitta Turunen
hallinnon sihteeri
040 592 5101
riitta.turunen@hengitysliitto.fi

Nora Mustonen
hallintopäällikkö
050 344 6694
nora.mustonen@hengitysliitto.fi

Hengitysliitto ry:n muodostavat järjestötoiminnan toimintayksikkö, ammatillinen erityisoppilaitos Ammattiopisto Luovi ja ammatillista ja sosiaalista kuntoutusta tarjoava Sytyke.

Lue lisää Hengitysliitto ry:n verkkosivuilta.

Tue toimintaamme

Lahjoittamalla Hengitysliitolle olet mukana tukemassa tärkeää työtä hengitysterveyden edistämiseksi ja hengityssairaiden elämänlaadun parantamiseksi.